-->
 • Online Visual Studio Kullanımı

  Online Visual Studio Nedir? 
  Online visual studio projelerimizde repository, versiyon yönetim sistemi, bulut tabanlı çalışma projelerimizi güvence altına alma, takım olarak çalışma, scrum proje yönetimi gibi olanaklar sağlayan özellikle .Net geliştiricilere şiddetle tavsiye ettiğim bir platformdur.

  Kesinlikle Git, SVN  gibi programlara göre çok daha stabil ve kullanımı kolay conflictlerle uğraştırmayan bir alt yapıdır.  Online Visual Studio Fiyatlar
  Microsoft eğer küçük çapta kullanacak iseniz 5 kişilik takımlara kadar sınırsız proje için ücretsiz hizmet veriyor.Her projenize 5 kişiye kadar takım arkadaşı ekleyebilir birlikte çalışabilir ve istediğiniz kadar projenizi online visual studio ya taşıyabilirsiniz.

  Eğer ekibiniz 5 kişiden fazla ise bu durumda microsoft aylık olarak gayet uygun bir ücret olarak 6$ ücret alıyor sadece.
  Aşağıdaki linkten detaylı olarak fiyalandırma politikalarını inceleyebilirsiniz.

  https://www.visualstudio.com/en-us/products/visual-studio-team-services-pricing-vs.aspx


  .Net projemizi Online Visual Studo ile TFS(Team Foundation Server) a Aktarma

  Hesap Oluşturma

  Öncelikle microsoft hesabınız ile www.visualstudio.com a giriş yapabilir ve ardından hesabım bölümüne gelerek online visual studio hesabınızı oluşturabilir geçiş yapabilirsiniz.

  Proje Oluşturma ve Mevcut Projenizi Ekleme
   - Online visual studio ya girş yaptıktan hemen sonra hemen yeni proje oluştur adımından yeni bir proje oluşturmanız gerekiyor.
   - Ardından visual studio ya gelip, team menüsünden connect to team explorer adımına geçip online visual studio adresinizi örneğin: emregol.onlinevisualstudio.com şeklinde giriyor ve microsoft mail hesabınız ile sisteme giriş yapıyorsunuz.
   - Giriş sornası visual studio team ekranlarından projenizi seçip aktif hale getiriyorsunuz
   - Hemen ardından projenize gelip, "Add Project to Source Control" diyoruz ve sonraki pencerelerden projemiz ile ilgili seçimler yapıp projemizi online visual studio hesabımızda oluşturduğumuz projeye bağlamış oluyoruz.
   - Sıra geldi kodlarımızı online repository imize göndermeye, şimdi tek yapmamız gereken projemize sağ tuş tıklayıp "Check-in" i tıklamak ve kodlarımızı repository e göndermek.


 • You might also like