Ana içeriğe atla

İnsanlara Değer Vermek Demişken

Kendine yeni bir yol çizebilmek için, 
Bazı insanların üstünü çizmek zorundasın.
Layık OLmayan Kimseye Dil Dökme, 
Kendini Boş Yere Rezil Edersin... 
 
Ve bazı insanlar gelince, 
Ve bazı insanlar gidince güzel.
Kimse hayatınızdan gitmesin diye uğraşmayın.
Nasıl gitmek isteyen bir bahane buluyorsa, 
Yanınızda olmak isteyen de, 
Bunun bir yolunu mutlaka bulacaktır.
 
Yani hiç kimseye hak ettiğinden fazla değer verme;
ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin.
Onun için insanlara hak ettikleri kadar değil taşıyabilecekleri kadar değer vereceksin.
 
Çünkü; verdiğin değerin karşılığını görmüyorsan,
Gördüğün değeri ver ki; herkes yerini bilsin…
 
O yüzden;
 
Geldiğin zaman boşluk dolduran değil, 
Gittiğin zaman yeri doldurulamayan ol.
 
Anonim

Bu blogdaki popüler yayınlar

Cannot resolve the collation conflict between "Turkish_CI_AS" and "SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS" in the equal to operation.

iki ayrı veri tabanı içindeki tablolar ile işlem yapılmak istendiğinde eğer dil sorunu çıkıyor ise sorgumuzun sonuna 'COLLATE TURKISH_CI_AS' sözcüğünü ekleyerek sorunu çözebiliriz.Örnek : SELECT * FROM veritabani1.dbo.URUN u1 INNER JOIN veritabani2.dbo.URUNLER u2 ON u1.kod = u2.kod COLLATE TURKISH_CI_AS umarım faydalı olmuştur.

Sql Hatası : " The data types ntext and varchar are incompatible in the equal to operator. "

bu sabah böyle bir hata ile karşılaştım ilk defa karşıma çıktı :) Mesela "SELECT * FROM urunler WHERE Aciklama = 'HP NOTEBOOK' " şeklinde bir arama yaptığımızı düşünelim.Eğer "Aciklama" ntext bir tanım ise veri tabanında bu sorgu şu hatayı veriyor : "The data types ntext and varchar are incompatible in the equal to operator." Çözüm Basit :) arama işlemini "LIKE" ile yapıcaksınız :) Bu hatayı zaten kolayca çözüp giderebilirsiniz ama gördüğü her hatayı direk google a yazan arkadaşlar için bir kaynak olsun dedim :D Yeni Sorgu : SELECT * FROM urunler WHERE Aciklama LIKE 'HP NOTEBOOK' Umarım faydalı olmuştur.

Logo (LOJECTS.exe ve LOBJECTS.dll) Register İşlemleri

LOBJECTS.dll register işlemi : başlat-> çalıştır -> cmd yazıp konsole ekranına geçiyoruz REGİSTER İÇİN : regsvr32 logoDosyaYolu\LOBJECTS.dll yazıyoruz ve dll imizi register ediyoruz UNREGISTER İÇİN : regsvr32 -u logoDosyaYolu\LOBJECTS.dll ile de unregister edebiliriz. LOBJECTS.exe register işlemi : başlat-> çalıştır -> cmd yazıp konsole ekranına geçiyoruz REGİSTER İÇİN : logoDosyaYolu\LOBJECTS.exe -REGSERVER yazıyoruz ve LOBJECTS.exe mizi register ediyoruz. UNREGISTER İÇİN : logoDosyaYolu\LOBJECTS.exe -UNREGSERVER yazıyoruz ve LOBJECTS.exe mizi unregister ediyoruz. Umarım yararlı olmuştur.