-->
 • Biraz Wing Chun

  Uzun zamandır ilgilendiğim bir savaş sanatı olan Wing Chun, başladığım günden beri hayatıma huzur, sakinlik, daha sağlıklı bir yaşam ve daha önce hiç tatmadığım bir özgüven duygusu getirdi.

  Önceleri boks, aikido ve kick boks  üzerine bir spor yapmayı düşünürken sonraları keşfettiğim ve incelediğimde içerisinde çok farklı bir felsefe ile bir yaşam tarzı barındıran ve tüm bu sporlar daki teknikleri de içerisinde barındıran bir savaş sanatı olarak tanıdım Wing Chun'u.

  Wing Chun dan magazinsel olarak bahsetmek gerekirse herkesin büyük usta olarak tanıdığı Bruce Lee nin yaptığı ilk dövüş sanatıdır.
  Bruce Lee, Wing Chun u tüm dünya ya tanıtan  Si fu IP Man in öğrencisi olarak başladığı bu yolculukta ilk olarak Wing Chun eğitimi alıp, sonrasında birkaç dövüş sanatı üzerine de eğitim alıp kendi dövüş sanatını oluşturmuştur.Bu sanat içerisinde de birçok Wing Chun tekniği görmek mümkündür.

  Öncelikle Wing Chun dövüş sanatını herkes öğrenebilir.Özellikle zayıf, kısa boylu ve kadınlar için en ideal dövüş sanatıdır.Bu dövüş sanatını ilk çıkaran kişi nin bir bayan olması da zaten bunun bir göstergesi.Burada ağırlık rakibinin enerjisini kullanarak saldırı olduğu ve kavga etmek yerine direk kalıcı hasar verip tehtid den kurtulmak üzerine teknikler olduğu için ne kadar güçlü olduğunuz da çok önemli değildir.


  Bruce Lee 'nin Wing Chun teknikleri içeren bir videosu :
  İzmir de Wing Chun eğitimi alabileceğiniz bir salon arayışınız olur ise aşağıdaki siteden bilgi alabilirsiniz :
  http://wingtsun-izmir.com/
 • You might also like