Ana içeriğe atla

Bir Mühendisle Sevgili Olmak İçin 15 Neden

Mühendislik fakültelerinde kızların azınlığını bilmeyen yoktur. Bu durum ise ne yazık ki mühendis erkekler sapıktır, abazadır gibi önyargıları da beraberinde getirir. Fakat durum tabi ki böyle değil. Üniversiteli kızların bu önyargılardan kurtarabileceğini umduğum, ''Neden bir mühendisle sevgili olayım ki?'' sorusuna cevap niteliğinde 15 maddelik listeyi görmek istermisiniz ?
1 - Biri mücadele mi dedi ?

Mühendisler aşırı mücadelecidir . Sizin için sonuna kadar mücadele edip sizi kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır .


2 - Aileniz ilişkinizi onaylayacaktır

İyi bir maaşa kim hayır demez ki . Aileniz helal süt emmiş bir mühendisi kabul edecektir.3 - Yemek

Üniversite yıllarında tecrübe ettiği yemek kıtlığı, mühendisimizin yemeğin güzelliği veya çirkinliği konusunda şikayet etmeğeceğinin teminatı niteliğindedir. Yediği envai çeşit makarnadan sonra her yemeği kabullenecektir. Lakin mühendisimizin öğrenci evindeyken alıştığı şeyleri bırakması biraz zor olabilir.
4 - Yeni bir şey mi aldınız ?

Yeni bir ürün aldınız ve nasıl kurulacağını bilmiyor musunuz? Merak etmeyin sevgiliniz küçük bir araştırma sonucunda ürünün tüm detaylarını öğrenecek ve kurulumunu yapacaktır.
5 - Zaman

Öğrencilik döneminde herşeye zaman bulabilen mühendisimiz, biraz son dakikacı da olsa sizinle birlikteyken herşeye kolaylıkla zaman ayıracaktır.6 - Matematik

KPSS'ye hazırlanacaksınız fakat matematiğiniz çok mu kötü? Bırakın problemlerinizi sevgiliniz çözsün, size gerekli matematik yardımı yapsın.7 - Kalem isteyen ?

Yanınızda sürekli kalem bulunduran biri bulunacak. Ceplerinde bulamazsa kulağının arkasına bakmayı ihmal etmeyin.8 - Uzun geceler

Öğrencilik yıllarında derslerin yoğunluğu yüzünden sürekli sabahlayan mühendisler, uzun gecelere alışıktır.9 - Çocuklar

Büyük ihtimalle zeki bir çocuğunuz olacaktır. Sonuçta babası mühendis :)


10 - Ayar

Mühendisimiz evdeki dvd player, fırın, buzdolabı vb. bilimum aletin saatini usanmadan ayarlayacak, size kolaylık sağlacaktır.11 - İskambil oyunlarına alışın

Öğrencilik dönemini batak, king, pişti gibi kağıt oyunlarıyla geçiren mühendisimiz size de tüm iskambil oyunlarını öğretecektir. Bu sayede iskambil kağıtlarının fal bakmaktan başka işlere de yaradığını öğrenebilirsiniz.
12 - Eviniz

Eğer bir inşaat mühendisiyle evlenecek olursanız, evinizin yapısal dayanıklılığıyla ilgili kafanızda hiç soru işareti olmayacaktır.13 - Bilgisayarınız ne alemde?

Bİlgisayarınızda virüs mü var? Program yükleyemiyor musunuz? Bırakın sevgiliniz sizin için bunları halletsin.14 - Tamirciye gerek yok

Tuvaletiniz mi akıtıyor? Musluk mu bozuldu? Hiç düşünmeyin mühendis sevgiliniz akışkanlar mekaniği dersi aldı. Sizin için halledecektir.15 - Tartışmalarınız

Mühendisimiz olaylara mantıksal yaklaşımıyla size tartışmanızın objektif bir analizini yaparak sinirinizi kolaylıkla geçirebilir. Fakat ne yazık ki bunun her zaman uzun süreli olacığının garantisi veremeyiz.


Kaynak : http://www.listebaz.com/bir-muhendisle-cikmak-icin-15-neden

Bu blogdaki popüler yayınlar

Cannot resolve the collation conflict between "Turkish_CI_AS" and "SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS" in the equal to operation.

iki ayrı veri tabanı içindeki tablolar ile işlem yapılmak istendiğinde eğer dil sorunu çıkıyor ise sorgumuzun sonuna 'COLLATE TURKISH_CI_AS' sözcüğünü ekleyerek sorunu çözebiliriz.Örnek : SELECT * FROM veritabani1.dbo.URUN u1 INNER JOIN veritabani2.dbo.URUNLER u2 ON u1.kod = u2.kod COLLATE TURKISH_CI_AS umarım faydalı olmuştur.

IEnumerable ile List Arasındaki Farklar

Sık kullandığımız iki tip olan IEnumerable ve List tipleri ile ilgili sürekli kullanılmasına rağmen farkının çok bilinmediğini düşünerek bu konuda kısa bir yazı yazmak istedim. Bakalım aralarında farklar nelermiş. IEnumerable bir interface iken, List yine IEnumerable sınıftan türeyen somut ( concrete) bir sınıftır. Arasındaki Farklar :  IEnumerable  - List e göre iteration çok daha hızlıdır. Performans için kullanılabilir.  - Read Only bir tip olduğu için Add, Remove gibi işlemler yapılamaz, IEnumerable ile sadece iteration, sort, filter gibi işlemler yapılabilir.  - Soyut bir class olduğu için istenen tipe somutlaştırılabilir.  - yield tipi ile birlikte kullanılabilir.(Promise veri döndürme,state-machine liste kullanımı)  - Linq sorguları veri tabanı sorgularınızın cevaplarınızı IEnumerable olarak döndürür, bu size siz ilgili IEnumerable list i iterate edene kadar ilgili sorguyu çalıştırmama performansı verir, böylece ilgili listeyi kullanmaya ihtiyacınız olmadığı bir durumda yada k

Netsis : "SQL : Select Sube_Kodu,MeRKEZMI,ISLETME_KODU FROM TBLSUBELER WITH (NOLOCK) Where Sube_Kodu = 0 " Login failed for user 'sa'.(NetsisM Hatası

Bu hatayı alıyorsanız muhtemelen Nesis in netopenx bileşenini kullanırken kernel nesnesi ile yeni şirket oluşturyorsunuzdur ve veri tabanı kullanıcı adı ve şifre kısmında hatalı parametre göndermişsinizdir. Netsis netopenx 3.0 sürümünden sonra kernel nesnesi ile yeni şirket oluşturuken bu kısıma VeriTabanı kullanıcı adına standart olarak "TEMELSET" yazmak gerekiyor ve şifre kısmınıda boş bırakmak gerekiyor.Netsis kendi içinden bu şifreyi alıp dolduruyor. Umarım Faydalı olmuştur. :)