Ana içeriğe atla

Bir Mühendisle Sevgili Olmak İçin 15 Neden

Mühendislik fakültelerinde kızların azınlığını bilmeyen yoktur. Bu durum ise ne yazık ki mühendis erkekler sapıktır, abazadır gibi önyargıları da beraberinde getirir. Fakat durum tabi ki böyle değil. Üniversiteli kızların bu önyargılardan kurtarabileceğini umduğum, ''Neden bir mühendisle sevgili olayım ki?'' sorusuna cevap niteliğinde 15 maddelik listeyi görmek istermisiniz ?
1 - Biri mücadele mi dedi ?

Mühendisler aşırı mücadelecidir . Sizin için sonuna kadar mücadele edip sizi kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır .


2 - Aileniz ilişkinizi onaylayacaktır

İyi bir maaşa kim hayır demez ki . Aileniz helal süt emmiş bir mühendisi kabul edecektir.3 - Yemek

Üniversite yıllarında tecrübe ettiği yemek kıtlığı, mühendisimizin yemeğin güzelliği veya çirkinliği konusunda şikayet etmeğeceğinin teminatı niteliğindedir. Yediği envai çeşit makarnadan sonra her yemeği kabullenecektir. Lakin mühendisimizin öğrenci evindeyken alıştığı şeyleri bırakması biraz zor olabilir.
4 - Yeni bir şey mi aldınız ?

Yeni bir ürün aldınız ve nasıl kurulacağını bilmiyor musunuz? Merak etmeyin sevgiliniz küçük bir araştırma sonucunda ürünün tüm detaylarını öğrenecek ve kurulumunu yapacaktır.
5 - Zaman

Öğrencilik döneminde herşeye zaman bulabilen mühendisimiz, biraz son dakikacı da olsa sizinle birlikteyken herşeye kolaylıkla zaman ayıracaktır.6 - Matematik

KPSS'ye hazırlanacaksınız fakat matematiğiniz çok mu kötü? Bırakın problemlerinizi sevgiliniz çözsün, size gerekli matematik yardımı yapsın.7 - Kalem isteyen ?

Yanınızda sürekli kalem bulunduran biri bulunacak. Ceplerinde bulamazsa kulağının arkasına bakmayı ihmal etmeyin.8 - Uzun geceler

Öğrencilik yıllarında derslerin yoğunluğu yüzünden sürekli sabahlayan mühendisler, uzun gecelere alışıktır.9 - Çocuklar

Büyük ihtimalle zeki bir çocuğunuz olacaktır. Sonuçta babası mühendis :)


10 - Ayar

Mühendisimiz evdeki dvd player, fırın, buzdolabı vb. bilimum aletin saatini usanmadan ayarlayacak, size kolaylık sağlacaktır.11 - İskambil oyunlarına alışın

Öğrencilik dönemini batak, king, pişti gibi kağıt oyunlarıyla geçiren mühendisimiz size de tüm iskambil oyunlarını öğretecektir. Bu sayede iskambil kağıtlarının fal bakmaktan başka işlere de yaradığını öğrenebilirsiniz.
12 - Eviniz

Eğer bir inşaat mühendisiyle evlenecek olursanız, evinizin yapısal dayanıklılığıyla ilgili kafanızda hiç soru işareti olmayacaktır.13 - Bilgisayarınız ne alemde?

Bİlgisayarınızda virüs mü var? Program yükleyemiyor musunuz? Bırakın sevgiliniz sizin için bunları halletsin.14 - Tamirciye gerek yok

Tuvaletiniz mi akıtıyor? Musluk mu bozuldu? Hiç düşünmeyin mühendis sevgiliniz akışkanlar mekaniği dersi aldı. Sizin için halledecektir.15 - Tartışmalarınız

Mühendisimiz olaylara mantıksal yaklaşımıyla size tartışmanızın objektif bir analizini yaparak sinirinizi kolaylıkla geçirebilir. Fakat ne yazık ki bunun her zaman uzun süreli olacığının garantisi veremeyiz.


Kaynak : http://www.listebaz.com/bir-muhendisle-cikmak-icin-15-neden

Bu blogdaki popüler yayınlar

Cannot resolve the collation conflict between "Turkish_CI_AS" and "SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS" in the equal to operation.

iki ayrı veri tabanı içindeki tablolar ile işlem yapılmak istendiğinde eğer dil sorunu çıkıyor ise sorgumuzun sonuna 'COLLATE TURKISH_CI_AS' sözcüğünü ekleyerek sorunu çözebiliriz.Örnek : SELECT * FROM veritabani1.dbo.URUN u1 INNER JOIN veritabani2.dbo.URUNLER u2 ON u1.kod = u2.kod COLLATE TURKISH_CI_AS umarım faydalı olmuştur.

SQL DATEADD() Fonksiyonu(Sql de tarihe ay,gün,yıl ekleme)

Kullanım Kalıbı : DATEADD (datepart , number , date ) . datepart ksımına month,year,day vs artırmak istediğimiz tarih birimini yazıyoruz. . number ksımına arttırmak istediğimiz miktarı yazıyoruz. . date kısmına da hangi tarih e ekleneceğini belirtiyoruz. Örnek olarak şu an ki tarihten 1 ay sonrasını görmek için : Şu anki tarih '10-1-2011' olsun(gün,ay,yıl) Sorgu : SELECT DATEADD(MONTH,+1,GETDATE()) Çıktı alacağımız tarih : '10-2-2011' şekinde olacaktır.

Microsoft SQL Server, Error: 18456

sql server da authentication sorunu. genelde sql server kurulumundan sonra sql serverda bir kullanıcı açıldığında şifre ve kullanıcı adı girmenize rağmen girişi kabul etmez. bu durumda önce kullanıcınızın properties status kısmından enabled olup olmadığına bakın. eğer bu enable ise sql server sunucu üzerinde sağ tuş yapıp properties 'den Security sekmesinden "Sql Server And Windows Authentication Mode" seçilmeli ve ardından sql server servisleri yeniden başlatılmalıdır değişikliklerin kayıt edilmesi için. işte sql server artık hem windows authentication ile hemde sql authentication ile çalışabilir artık. Umarım faydalı olur.